Як вибрати курси бухгалтерів

 В  наш час існує багато навчальних центрів, які пропонують навчання на бухгалтерських курсах, як для бухгалтерів – початківців, так і практикуючих спеціалістів. На перший погляд бухгалтерські курси мало чим відрізняються один від одного. Але насправді вони різні за змістом програм та якістю підготовки слухачів, умовами навчання та вартістю.

 При виборі бухгалтерських курсів люди вивчають пропозиції в інтернеті та зазвичай стикаються з проблемою вибору, адже не знають, на що орієнтуватися – на програму курсу, викладача, кількість людей в групі чи на  методику навчання. Особливо це складно для людини без досвіду роботи.

 Поради з вибору бухгалтерських курсів в даній статті є виключно суб’єктивною думкою автора та не можуть бути універсальними для всіх.

Програма навчання

 Людині, без досвіду роботи бухгалтером, складно визначитись, що в програмі навчання важливо для неї на даний момент, а що ні, що потрібно при пошуку роботи, а що найближчим часом не знадобиться.

 Тому, розпочніть пошук бухгалтерських курсів не з вивчення програми, а з вивчення ситуації на ринку праці. Інакше кажучи, на сайтах з пошуку роботи, перегляньте вакансії, що підходять під ваш досвід роботи та зверніть увагу на обов’язки (вимоги) для даної вакансії.

 При перегляді вакансій, Ви помітите, що вимоги дещо відрізняються одні від інших, але основні вимоги повторюються в кожній вакансії.

 Наприклад, для бухгалтерів без досвіду роботи немає потреби вивчати повний курс бухгалтерського обліку, а  набагато важливіше засвоїти основні ділянки роботи бухгалтера. Так як, бухгалтери – початківці на початку своєї кар’єри не  нараховують заробітну плату, не закривають звітний період, тобто не виконують функцій головного бухгалтера.  А от інші знання Ви зможете отримати пізніше, коли розпочнете працювати та будете підвищувати рівень своєї кваліфікації.

 Бухгалтерам з досвідом роботи необхідно підвищувати свій професійний рівень. І таким спеціалістам підійдуть курси головних бухгалтерів, курси зовнішньо – економічної діяльності та інші.

 Отже, при виборі програми бухгалтерських курсів орієнтуйтесь на вимоги ваших потенційних роботодавців, що вказані у вакансіях до посади, на яку Ви претендуєте.

 Не намагайтеся на курсах бухгалтерів вивчити все і зразу (крім випадків, якщо Ви навчаєтесь для роботи єдиним бухгалтером під конкретне підприємство).

Методика навчання – максимум практики

 При освоєнні будь-якої професії неможливо обійтися без теоретичних знань.

 Однак вивчення лише теорії не дасть практичних навиків. Тому максимум часу повинно бути виділено на розвиток практичних навиків. Для початку Вам необхідно отримати оптимальний мінімум теоретичних знань, який Ви відразу будете закріпляти на практиці.

 Навіть, якщо якусь із тем теоретичної частини дадуть Вам поверхнево, то Ви зможете набути  ці знання пізніше самостійно: читаючи професійну літературу – журнали, тематичні книги, професійні бухгалтерські сайти; відвідуючи семінари.

 Що стосується практичної частини, то після закінчення бухгалтерських курсів Ви повинні вміти працювати в бухгалтерській програмі 1С:Підприємство, оформляти первинну документацію, самостійно складати бухгалтерські проводки, розуміючи суть господарської операції, читати оборотно-сальдову відомість, складати звітність, орієнтуватися в законодавстві.

Кількість осіб в групі

 Для вивчення теоретичної частини кількість осіб в групі не має великого значення.

 Однак, що стосується засвоєння практичної частини (практичних навиків), то чим менше слухачів, тим краще, оскільки викладач зможе більше уваги приділити Вам.

 Є категорії людей, яким з тих чи інших причин підходять лише індивідуальні заняття.

 Однією з причин може бути сприйняття інформації – хтось швидше засвоює матеріал, а комусь потрібно більше часу для засвоєння інформації, зате «навічно».

 Іншою причиною може бути необхідність освоїти діяльність підприємства з конкретним видом діяльності, або лише конкретну ділянку бухгалтерського обліку, яку бухгалтер буде вести на підприємстві.

 Тому при індивідуальних заняттях викладач орієнтується  на конкретні цілі слухача.

Викладач

 Якби довго не існували курси бухгалтерів, займатися з вами буде конкретна особа – викладач, від професійних та особистих якостей якої залежить успіх навчання. Дізнайтесь яка в нього кваліфікація та досвід практичної роботи бухгалтером.

 Великий досвід викладацької роботи не завжди говорить про зрозумілу та доступну подачу матеріалу. До прикладу, викладачі в інститутах теж мають великий досвід викладання, але в кожного викладача заняття проходять по різному. А буває, що головний бухгалтер без досвіду викладання зможе навчити бухгалтера-початківця краще будь-якого викладача.

 Тому, рекомендуємо відвідати  пробне заняття у викладача, який буде вести бухгалтерські курси та самостійно оцінити наскільки зрозуміло та цікаво проходить заняття.

Сертифікат

 Всі навчальні центри видають сертифікати про проходження бухгалтерських курсів. Проте наявність сертифікату не гарантує наявності знань та практичних навиків у його власника.

 Ви повинні зрозуміти, що Ваша ціль не отримання сертифікату, а отримання знань та вміння їх застосувати на практиці.